شرکت دخانیات ایران

تولید ملی - حمایت از کار و کارگر ایرانی

توتون مرغوب

حاصل دسترنج کشاورز ایرانی

تاریخ 1399/02/14         ساعت 11:44:09     گروه خبری اخبار جاري

صدری از افزایش 9 برابری تولید تنباکوی معسل در مجتمع دخانیات اصفهان خبر داد....
تصویر

شهرام صدری مدیر مجتمع دخانیات اصفهان از افزایش تولید انواع محصولات دخانی در این مجتمع خبر داد و گفت: تولید تنباکوی معسل در شش ماه دوم سال گذشته، 9 برابر افزایش یافت و در بخش تولید باب داخله نیز 10 درصد افزایش تولید داشته ایم. وی افزود: در بخش کشاورزی هم شاهد افزایش 20 درصدی سطح زیر کشت در این مدت بوده ایم.

صدری در خصوص تولیدات این مجتمع اظهار داشت: مجتمع دخانیات اصفهان انواع محصولات دخانی را در قالب تنباکوی باب داخله، تنباکوی صادراتی(زرد طلایی)، تنباکوی معسل و سیگار 57 تولید می کند. وی افزود: دخانیات اصفهان تنها کارخانه ساخت تنباکوی کشور است که همراه با شهرستان های تابعه خود از جمله اصفهان، خمینی شهر، گلپایگان، کاشان و لنجان با تولید شش برند برازجان، خوانسار، ارداک، کاشان، اصفهان، هکان و همچنین تنباکوی صادراتی زرد طلایی فعالیت دارند.

وی در خصوص تنباکوهای معسل تولیدی نیز گفت: تنباکوهای معسل تولیدی این مجتمع با برند الرایحه در طعم های دو سیب، پرتغال، نعنا، سیب یخی، هلو، سیب سبز، موز انبه، دارچین، زنجبیل، افترایت، لیمو و طالبی عسلی جزو بهترین و معتبرترین تنباکوهای معسل مصرفی کشور است که برای افزایش تولید آن برنامه ریزی شده است.

صدری در خصوص فعالیت های بخش کشاورزی نیز گفت: این مجتمع در راستای برنامه ابلاغی کشت سال 98 در شهرستان اصفهان و مناطق کشت 4 گانه خمینی شهر، گلپایگان، کاشان و لنجان نسبت به اعزام کادر مهندسی ترویجی به این شهرستان ها اقدام نموده است.

وی افزود: انعقاد پیمان کشت با زارعین تنباکوکار، سرکشی های مستمر کادر ترویجی از مناطق تحت پوشش کشت تنباکو و ارایه توصیه های ترویجی در جهت بهبود نحوه کاشت، داشت و برداشت تنباکو، برگزاری کلاس های آموزشی و ترویجی برای زارعین در خصوص استفاده از شبکه آبیاری قطره ای با توجه به بحران کمبود آب و هماهنگی های لازم با جهاد کشاورزی استان در خصوص ارایه تسهیلات و امکانات لازم به زارعین از قبیل این فعالیت ها بوده است.

مدیر مجتمع دخانیات اصفهان ادامه داد: تهیه و خرید 150 تن انواع کود شیمیایی و 800 کیلو/لیتر انواع سموم شیمیایی و دفع آفات نباتی، اعطای مساعده به مبلغ 4 میلیارد ریال به زارعین، بازدید از انبارهای تنباکوکاران و ارایه توصیه های فنی در جهت نحوه انبارداری، عمل آوری، تنگ چینی و کرسی گیری تنباکو، صدور پروانه حمل برای تحویل تنباکو به کمیسیون خرید، برگزاری کمیسیون خرید و پرداخت وجوه به تنباکوکاران، ثبت پیمان کشت، بازدید از خزانه نشاء تنباکو و فعالیت مستمر کادر ترویجی در جهت جذب زارعین جدید در مناطق دارای پتانسیل کشت از دیگر فعالیت های این مجتمع در بخش کشاورزی بوده است.

صدری با بیان اینکه کلیه مراحل کاشت، عمل آوری و بسته بندی تنباکوی صادراتی که یک برند ارز آور برای شرکت دخانیات ایران و کشور است در مجتمع دخانیات اصفهان انجام می شود افزود: از نیمه دوم سال 98 فروش عمده و مویرگی این مجتمع برای کلیه محصولات از جمله سیگار و تنباکو افزایش یافته است.

وی افزود: طی این مدت پرداخت مطالبات کشاورزان نیز بطور مرتب انجام شده بطوری که سال پرکاری برای بخشهای مالی از بابت پرداختی به زارعین داشتیم و بخش اندک مانده مطالبات نیز طی سال جاری پرداخت خواهد شد.

صدری در خصوص اقدامات پیشگیرانه برای عدم شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت همکاران گفت: به محض ابلاغ بخشنامه ها و دستورالعمل های صادره در ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شرکت دخانیات ایران، این مجتمع در اسرع وقت با تشکیل کارگروه و برگزاری جلسات متعدد، راهکارهای پیشگیری ازکرونا در سطح مجتمع را بررسی و اقدامات لازم با جدیت تمام دنبال شد.

وی افزود: حذف سرو غذا در رستوران، حذف حضور و غیاب انگشتی، تحویل ماسک، دستکش و محلول ضد عفونی کننده به همکاران، ضدعفونی تمامی وسایل، تجهیزات و اماکن عمومی، تب سنجی همکاران قبل از ورود به مجتمع و حضور تمام وقت پزشک معتمد مجتمع و همکاران اداره بهداشت کار جهت بررسی سلامت مستمر همکاران از جمله اقدامات این مجتمع بوده است.

شایان ذکر است؛ مجتمع دخانیات اصفهان قطب اصلی کشت تنباکو زرد طلایی جهان و تنها مجتمع تولیدی تنباکوی سنتی در ایران است که محصولات آن شهرت جهانی دارد. این مجتمع علاوه بر تولید سیگارت، در زمینه های کشاورزی و کشت تنباکو نیز فعالیت دارد.