تاریخ 1396/10/10     تعداد دفعات مشاهده 954 بار     ساعت 09:02:04     گروه خبري شركت دخانيات ايران
محمدیان شمالی گفت: شرکت دخانیات ایران به عنوان تنها خریدار توتون داخلی، سالانه بطور مستقیم 80 میلیارد تومان پول به کشاورزان پرداخت می کند.

به گزارش ایرنا، محمدیان شمالی در حاشیه بازدید از مرکز تحقیقاتی تیرتاش در جمع خبرنگاران افزود: اکنون 33 هزار تن توتون سنواتی در انبارهای دخانیات داریم و همچون چای سنواتی، معضل بزرگ برای شرکت شده است و باید فکر اساسی شود.

وی اظهار کرد: شرکت دخانیات ایران به عنوان تنها خریدار توتون داخلی، سالانه بطور مستقیم 80 میلیارد تومان و با هزینه جانبی بین 120 تا 130 میلیارد تومان پول توتون داخلی پرداخت می کند.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با اعلام اینکه از سال 91 تاکنون، دخانیات تکلیفی برای خرید توتون ندارد، مگر به اندازه نیاز، ادامه داد: چون از 80 سال گذشته تاکنون دخانیات ایران، خریدار توتون داخلی بوده است این خرید ادامه دارد.

محمدیان شمالی در مورد چگونگی اصلاح این وضعیت و کمک به کشاورزان توتون کار گفت: اصلاح تعرفه خرمن باید مورد توجه قرار گرفته شود که پیشنهاد از سال گذشته مکتوب ارائه شد اما اجرایی نشد و همچنین شرکت های رقیب مکلف به مصرف توتون داخل شوند و این مساله هم باید با قوت پیگیری شود.

وی افزود: هم اکنون 15 شرکت فعال در حوزه تولید سیگار به ارزش 12 هزار میلیارد تومان در کشور فعالیت دارند که از این مقدار درآمدها تنها 800 میلیارد تومان آن سال گذشته به ما رسیده است.

نظرات کاربران
نظرشما
نام :
آدرس صندوق الکترونیکی :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :