تاریخ 1398/09/05     تعداد دفعات مشاهده 1327 بار     ساعت 17:18:50     گروه خبري شركت دخانيات ايران
فرهنگ بسیجی و ایثارگری به زمان و مکان خاصی تعلق ندارد و چه در دوران جنگ تحمیلی و چه در عصر حاضر ، کشور را به دروازه های پیروزی و موفقیت رهنمون ساخته است .

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل، دکتر سیاوش افضلی مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره در جمعِ بسیجیان شرکت دخانیات ایران ضمنِ تجلیل از بسیج خاطر نشان ساخت : بسیج فرزند زمان خودش بوده است ، فرهنگ بسیجی و ایثارگری به زمان و مکان خاصی تعلق ندارد و چه در دوران جنگ تحمیلی و چه در عصر حاضر ، کشور را به دروازه های پیروزی و موفقیت رهنمون ساخته است .

ایشان افزودند : مهمترین خاستگاه انقلاب اسلامی "عدالت" بود و در عدالت باید " انصاف" داشت و انصاف یعنی علیهِ خود برخاستن و قیام کردن و بسیج بود که منافع کشور و مردم را بر منافع خود ترجیح داد و به گسترش عدالت کمک کرد .

دکتر افضلی نقطه ی مقابل ایثار را "استیثار" دانست و اشاره کرد : استیثار یعنی ترجیح منافع خود در برابر دیگران ، یعنی اول من بعد دیگری ، ولی اوج کمالِ سخاوت در ایثار متبلور است و این مفهوم باید تبدیل به فرهنگ شود و در جامعه، خانواده و محل کار تسری پیدا کند .

وی خاطر نشان ساخت : دشمنان در عصر حاضر وقتی که نتوانستند با جنگ تحمیلی و تحریم موفقیتی بدست بیاورند سعی کردند "امید" مردم را هدف قرار دهند ، وظیفه ی بسیج اینست "امید" را هرچند کوچک و جزئی باشد در خانه ، جامعه ، کارخانه و اجتماع نشر و تکثیر نماید.

مدیر عامل و نایب رئیس هیات مدیره در فراز دیگری از سخنانشان بیان کردند : همکاران بسیجی ما باید روحیه ی امید و از خود گذشتگی را در همه ی حوزه های شرکت در بخش های " تامین ، تولید ، فروش و منابع انسانی" نشر دهند و خود نیز در این بخش ها الگو باشند .

ایشان موفقیت دو ماهه ی شرکت در تامین مواد اولیه و راه اندازی خطوط را ناشی از همین روحیه ی ایثارگری و از خود گذشتگی دانست و خواستار حفظ و صیانت از قداست واژه ی بسیج شدند.

گفتنی است که در پایان مراسم از هشت تن از بسیجیان نمونه، با اهداء لوح تقدیر قدردانی شد .

نظرات کاربران
نظرشما
نام :
آدرس صندوق الکترونیکی :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :