تاریخ 1388/12/04         ساعت 12:00:00     گروه خبري اخبار شركت دخانيات
سخنگوي شركت دخانيات ايران با جدي خواندن خطرات بيشمار سيگارهاي قاچاق گفت : متأسفانه در بررسيهاي به عمل آمده در اين شركت درسيگارهاي قاچاق از موادي استفاده مي شود كه نه تنها زمينه هاي تسريع سرطان و نازائي را فراهم مي آورد بلكه باعث ضايعات و ناراحتي هاي پوستي شديدي مي شود .

داريوش سهرابي با بيان اينكه تمام سيگارها باعث به وجود آمدن ناراحتي هاي جسمي حتي سرطان مي شود تصريح كرد : براساس آخرين نتايج آزمايشگاه كنترل كيفي شركت دخانيات ايران ، سيگارهاي قاچاق روند مبتلا شدن مصرف كنندگان به سرطان و ناراحتي پوستي را تسريع مي بخشد.

    وي ضمن هشدار جدي به مصرف كنندگان تصريح كرد: متاسفانه درمواد اوليه سيگارهاي قاچاق از فضولات حيواني استفاده شده كه برخي از مصرف كنندگان به خاطر عدم اطلاع از اين موضوع با مشكلات عديده جسمي مواجه مي شوند.

   سخنگوي شركت دخانيات ايران با اشاره به واقعيت بازار گسترده مصرف محصولات دخاني در كشور گفت : با جنجال سازي و اطلاع رساني غلط نه تنها فضاي جامعه را ملتهب مي كنيم بلكه اعتماد افكار عمومي را نيز از دست خواهيم داد و به هدف كاهش مصرف در داخل كشور نخواهيم رسيد.

   سهرابي تصريح كرد : وجود 12 ميليون نفر سيگاري در كشور و برآورد مصرف ساليانه 60 ميليارد نخ نشان مي دهد كه وجود اين تعداد افراد سيگاري و اين ميزان سيگار مصرفي يك واقعيت غير قابل انكار است و براي كاهش آن بايد با يك برنامه مدون اجرايي فرهنگ سازي شود.

 

    وي با بيان اينكه شركت دخانيات خود را متعهد به اجرايي نمودن تمام سياستهاي دولت مي داند گفت : احداث خطوط توليد سيگار در كشور نه تنها در راستاي افزايش مصرف نيست بلكه تلاش اين است تا با تامين كامل بازار داخل ضمن جلوگيري از افزايش قاچاق و واردات ، زمينه را براي صادرات فراهم نموده و در دراز مدت تلاش كنيم تا مضرات آن را به پايين ترين حد ممكن برسانيم و انشاء ا... شاهد آن باشيم كه كمترين ميزان مصرف در كشو را داشته باشيم و به آرزوي ديرينه خود در كنترل مصرف دست يابيم. 

  مديرروابط عمومي شركت دخانيات با بيان اينكه تمام تصميمات ستاد كشوري مبارزه با كنترل دخانيات براي اين شركت قابل اجرا مي باشد ، گفت : با اينكه مي دانستيم درج تصاوير بهداشتي بر روي پاكات سيگار اثرات چشمگيري بر كاهش فروش اين محصولات و افزايش ميزان قاچاق محصولات دخاني دارد اما اين شركت همگامي و همراهي خود را با تصميمات ستاد كشوري كنترل و مبارزه با دخانيات نشان داده است .

  سهرابي با اشاره به فعاليتهاي اين شركت در جهت كاهش مصرف محصولات دخاني گفت : ساخت و توليد كرم ترك سيگار كه مدال طلاي نمايشگاه جهاني اختراعات مجارستان را به خود اختصاص داد ، ‌چاپ و انتشار بروشور و نشريات اطلاع رساني در خصوص كاهش مصرف و حضور فعال و مستمر اين شركت در نمايشگاه ها و عرصه هاي عمومي در جهت آشنايي مردم به مضرات مصرف از جمله مهمترين فعاليتهاي ضد مصرف اين شركت است كه كمتر مورد توجه قرار گرفته است.

   سهرابي در پايان با بيان اينكه تمام سيگارها و محصولات دخاني براي سلامتي مضر بوده و به مصرف كنندگان لطمات جسماني وارد خواهد كرد گفت :‌بايدبه اين نكته توجه كنيم كه هر نوع سيگار مضراست اما سيگارهاي توليد داخل و سيگارهايي كه از كانالهاي رسمي وارد كشور مي شود مورد كنترل كيفي و مراحل سخت آزمايشگاهي اين شركت قرار مي گيرد كما اينكه در طول سه سال گذشته بسياري از محصولات دخاني وارداتي با اين نظارت سختگيرانه از گردونه واردات حذف شدند و امروز نيز تمام تلاش اين ما است تا ميزان ضرردهي آن براي سلامتي مصرف كنندگان به صورت چشمگيري كاهش يابد.

 

 

 

 

نظرات کاربران
نظرشما
نام :
آدرس صندوق الکترونیکی :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :